סיור ביפו

צא מהשגרה ובוא לבוקר מרתק בסמטאות יפו העתיקה ושוק הפשפשים.

קפה יפו, כחלק מבילוי וחוויה אולטימטיביים ביפו, מציע לך, מלבד ארוחה טובה ומזינה, גם סיורים מודרכים בעיר.

סיור באורך של כשעתיים לקבוצות של עד 10 איש עולה 1,000 ₪ ומחויב בתאום מראש
לתאום ופרטים נוספים חייגו: 03-5181988.

כמו כן תוכל לאכול אצלנו.

קפה יפו, כחלק מבילוי וחוויה אולטימטיביים ביפו, מציע לך, מלבד ארוחה טובה ומזינה, גם סיורים מודרכים בעיר.

סיור באורך של כשעתיים לקבוצות של עד 10 איש עולה 1,000 ₪ ומחויב בתאום מראש
לתאום ופרטים נוספים חייגו: 03-5181988.

כמו כן תוכל לאכול אצלנו. המסעדה היא מסעדה כשרה בהשגחת הרבנות תל-אביב

בוקר משפחות שישי של כיף בקפה יפו

מתחילים בבופה בוקר עשיר ואיכותי במיוחד בקפה יפו,
ממשיכים לסיורים מודרכים עם טובי המדריכים.

ניתן לצאת לסיור בלבד או לצאת לסיור עם קפה לפני וגלידה אחרי, לצאת לסיור אחרי בופה שישי או להגיע ל"קפה יפו" אחרי סיור, לארוחה או להופעה! רצוי מאד לברר מה הכי מתאים! אנחנו מציעים מגוון מאוד רחב של סיורים. לא כולם זמינים בכל עונות השנה,לכן יש לברר האם ומתי יוצא הסיור המבוקש ולתאם לזמן המתאים.

מדריכים מספרים // דורון צים - דו קיום ביפו

באחד מסיורי התוודעתי אל בחור מלא בחן ואהבה לזולת – מוסלמי אדוק שנולד ביפו כמו גם אביו וסבו. חלק מעשייתו היא ליווי קבוצות במסגרת סיורי דו-קיום ביפו. בסיור אותו העברנו שנינו הרגשתי שהסיפור האישי אותו הביא נגע בי מאוד עמוק. במהלך הסיור במסגד התוודענו ממקור ראשון אל עקרונות האסלאם כפי שכתובים בקוראן והמפגש היה מעניין ומכונן. זו פעם ראשונה שאני שומע על האסלאם מפי מוסלמי ובהמשך סיפר את סיפורו האישי ועבורי הייתה זו חוויה מכוננת. בהמשך הסיור המשיך בין אתריה של יפו העתיקה כשבין לבין סופר סיפורו.

יפו כעיר עותומאנית מנתה כ 80,000 תושבים מוסלמים לפני מלחמת העצמאות. לאחר עימותים לא קלים ומתקפות של שני הצדדים זה על זה מנתה העיר כ 3,000 מוסלמים. אביו היה בן 14 בשנת 1948 ובעקבות המלחמה הוא ברח למצרים כמו רבים אחרים. לאחר מספר שנים חזר האב והחל ביפו את חייו. את רגשי השנאה ליהודים העביר לילדיו ולימים, כאשר בגר הבן בערה בו השנאה. במסגרת עבודה במסעדה של אביו החל לפגוש יהודים כשעד אז כמעט שלא דיבר עברית. תמיד מצא את עצמו מתווכח עם יהודים כאשר הדברים הגיעו לשיחה על הקונפליקט. תהליך ההתקרבות החל כאשר פגש יהודי שהזמין אותו לביתו, וזאת לאחר ויכוחים סוערים שנמשכו תקופה ארוכה במסגרת ביקוריו של האיש במסעדה. לאחר מספר שנים בהן התוודע לחברים יהודים נוספים, התעצם תהליך של התקרבות עד כדי שנשא לאישה יהודייה להם 3 ילדים. כיום יחד עם אשתו הקים רשת גני ילדים מעורבים בהם גננת יהודיה וגננת ערביה כשהמטרה לגשר בין שני הקטבים.

תהליך זה של קירוב לבבות בין יהודים וערבים ביפו הוא הכרחי להמשך התפתחותה של עיר הנמל העתיקה בעולם כעיר תיירות מובילה שהפוטנציאל בה עצום. מפגש זה, הוביל אותי לחקור את התהליך עמוק יותר, ולנסות להבין כיצד מרגישים התושבים המוסלמים והיהודים ביפו וכיצד הם רואים את עתידם המשותף. התהליך הוא רק בתחילתו והוא נוגע בעיקר בנושאים החברתיים- גני ילדים ובתי ספר מעורבים, מפגשי סובלנות בין יהודים וערבים ופעולות נוספות לקירוב לבבות. אז היום כאשר אתם מסתובבים בין סמטאות העיר העתיקה או שוק הפשפשים נסו להבין טוב יותר את המצב, ונסו לחשוב כיצד תוכלו לתרום לדיו קיום בעיר התוססת שעתידה תלוי בכינון חברה סובלנית שיודעת לקבל את הצד השני.