סיור ב"שטח הגדול" של יפו – סיפורים שלא תוכל לשמוע בשום מקום אחר.

מהו השטח הגדול של יפו?
השטח הגדול של יפו הוא רובע ביפו. זה בעצם היה כינויו בשנות ה-50 וה-60.
השטח הגדול של יפו היה מאוכלס בצפיפות רבה באופן בלתי נסבל, עד לשנות ה-30 בערך. בתקופה זו, החליטו שלטונות המנדט הבריטי להרוס חלק מן הבתים שהיו בנויים בשטח, על מנת לפלס שבילים ורחובות, אשר נועדו להקל על השליטה הבריטית באזור. ההרס היה איטי, וכוון ליצירת רחובות, אך עם השנים הלך ההרס והתפשט, עד שבזמן מלחמת העצמאות נהרס השטח הגדול כולו, והפך לחורבות של ממש. בשנים הבאות, הפך השטח הגדול למוקד של פשיעה, במיוחד של זנות ופשיעת נשים. בשנות ה-60 החליטה ממשלת ישראל לשקם את האזור, והוא נבנה מחדש והפך לרובע האומנים שהוא כיום, אשר במרכזו ניצב גן הפסגה המפורסם.
קפה יפו
קפה יפו הוא ביסטרו איטלקי אשר ממוקם בלבה של יפו העתיקה, ומעניק לאורחיו חוויה ייחודית ומרעננת. קפה יפו ספוג באווירה הקסומה של העיר יפו, ומעניק לאורחיו חוויה קולינארית, המשלבת את ניחוחותיה של יפו ואת המטבח הישראלי, עם מאכלים שנלקחו היישר מן המטבח האיטלקי – פסטות ושקשוקה, פיצות וסלטי ירקות, דגים ולחמים – כולם נרקחים בערבוביה מרתקת, בקפה יפו שלנו. כמו כן קפה יפו מתמחה ב- הופעות אינטימיות.

סיור בשטח הגדול
נוסף על האוכל הייחודי, קפה יפו עורך סיורים ביפו, בכל חלקיה של העיר העתיקה. סיורים אלה ביפו, מתמקדים באופן מיוחד בשטח הגדל של יפו, בו מרוכזים אזורים יפהפיים ומרתקים, ובו תוכלו לשמוע סיפורים שלא תוכלו לשמוע בשום מקום אחר. הסיורים של קפה יפו הינם סיורים מאורגנים ומרשימים, ובהם הסברים מפורטים על כל אזור, על השימור של השטח הגדול ועוד. במהלך הסיור בשטח הגדול, המסיירים יוכלו ללמוד להכיר את חייהם של התושבים שחיו באזור השטח הגדול, על הקשיים ועל הייחודיות שבהם. לסיורים הללו ניתן להצטרף עם ארוחות, לפני או אחרי הסיור, או בלעדיהן, וליהנות מחוויה ייחודית של ממש. נוסף על הסיורים המרתקים ביפו עצמה, עורך קפה יפו גם סיורים בתל אביב, ובמיוחד סיורים בנווה צדק, אחת השכונות העתיקות והציוריות ביותר בעיר.

טופס הזמנה לסיור: